Alışveriş sepetiniz boş!

Foden'in başı ile City, Tottenham'dan intikam aldı.

07/11/2019 0
Çarşamba günkü çılgınlıktan sonra, City ve Tottenham Manchester'da tekrar düştü. Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde olanlar, ev sahibi taraflar geri dönüş arzusundan çok etkilendi. 4-3 kazanmış olmalarına rağmen, BL'dan ayrıldılar ve video hakeminin kararına göre 94. dakikada beşinci sonuçlarından sıyrıldılar.
 
Bununla birlikte, benzer bir drama Premier Lig maçından beklemek üzücü olurdu…
 
Ancak 5. dakikadaki hedef ortalama, üç gün önceki gibiydi. Sergio Agüero topu kaleci Phil Foden'e (1-0) attı. Bu 18 yaşındaki orta saha oyuncusu, 2000'den sonra City'deki ilk golcü ve Premier League'deki üçüncü genç oldu.
 
Sıçrama Manchester'lılar için daha fazla şansa sahipti, Bernardo Silva iki gol atmış olabilirdi, ancak Hugo Lloris'in yerini alan Paulo Gazzaniga hem iyi durumda hem de iki kez savundu.
 
Dönüşten sonra bile, Tottenham taktikleri değiştiremedi, Londralılar karşı saldırıdan umutluydu, ancak Ederson'ın yapacak başka bir şeyi yoktu. Herhangi bir ciddi özelliğe ihtiyacı yoktu ...
 
Spurs ligde diğer altıya karşı yalnızca yedi puan aldı (yalnızca Manchester United'ın daha kötü bir bakiyesi var: altı puan), Manchester City ise 21 sayıya yükseldi.
 
Şehir vuruşları (Çarşamba günkü MU maçı) ayrıca düşmüş City BL için 22, 23, 24 sayı kazanacak.