Alışveriş sepetiniz boş!

Jürgen Klopp, Liverpool’un Salzburg kararmacısının baskısını kal

28/11/2019 0
Jürgen Klopp, Liverpool’un önümüzdeki ay Salzburg’da Şampiyonlar Ligi’nde “tatil” rezervasyonu yapmamasına dikkat çekti milli takım forması, ancak Avrupa şampiyonlarının Avusturya’daki nakavt aşamalarına ulaşma baskısı konusunda başarılı olacağında ısrar etti.
 
Liverpool'un, Napoli’deki Çarşamba günkü Napoli ziyaretinden yalnızca bir puan alan nakavt aşamalarına ulaşmak için Avusturya’daki son grup oyunlarından gerçekçi bir şekilde yararlanmaları gerekiyor. Carlo Ancelotti’nin tarafına karşı kazanılan zafer, dört yarışmada zorlu dokuz Aralıklık maç boyunca Klopp’un ilk takım düzenli çalışmalarına olan yükü korumak ve hafifletmek için bir oyunla kaliteyi kazandıracaktı. Liverpool’un etkili orta saha oyuncusu Fabinho, 1 draw1 çekilişinde bir ayak bileği yaralanması geçiren birçok oyun için etkisiz olabilir.
 
Klopp, “Son oyundaki baskıya ihtiyacımız olduğunu söylemek istemiyorum, ama her zaman yanımızdaydı” dedi. “Dört yıl içindeyim - ne zaman kolay olduğunu söyle? Geçen sene Napoli'ye karşı 1-0 ev kazanmak zorunda kaldık. Bundan daha büyük bir baskı oyununu hatırlayamıyorum. Gerçekten zor ve başardık. Şimdi, Salzburg'a gitmeliyiz. Bu anda oyun bitti ve benim sorunum Fabinho sakatlandı ve Salzburg değil Brighton.
 
“Ama ben insanların nasıl olduklarını biliyorum; insanlar bu gece grubumuzu bitirip Salzburg'da bir tatil oyunu yapmamızı dilediler. Durum bu - Şampiyonlar Ligi'nde tutkumuz olursa, bunu Salzburg'da göstermek zorundayız. O zamana kadar Premier Lig'deki tutkularımızı göstermek zorundayız. ”
 
Klopp ekledi: “Bu gece bitirmek istediğimiz belliydi Liverpool Çocuklar 19/20 forması satın al. Maçtan çok önce Napoli'ye karşı zor olacağını biliyorduk. Geçen yıl zordu, her zaman zordu. Onlar iyi bir taraf. ”
 
Fabinho, birkaç hafta boyunca ayak bileği bağ hasarı nedeniyle ortaya çıkabileceği endişesiyle birlikte sol ayağını koruyucu botla Anfield'den terk etti. Brezilya orta saha oyuncusu önümüzdeki 48 saat içinde değerlendirilecek.
 
Klopp sakatlıktan bahsetti: “Ne kadar olduğunu bilmiyorum. Acı çekiyor, bu yüzden iyi değil. Devam edemedi ve gerçekten zor biri. Ne beklediğimi söylemek istemiyorum, çünkü umarım o kadar ciddi değildir ama belki yarın, belki ertesi gün daha fazla şey öğreniriz. Göreceğiz."