Alışveriş sepetiniz boş!

Manchester City, dünyanın en iyi oyuncularına sahip, diyor Artet

19/09/2018 0
MANCHESTER - Manchester City teknik direktörü Mikel Arteta, Premier Lig şampiyonlarının dünyanın en iyi oyuncularına sahip olduğuna inanıyor, ancak Real Madrid'in bu sezon tekrar Şampiyonlar Ligi'ni kazanması için favoriler var.
 
Çarşamba günü Olimpik Lyonnais'e karşı Şampiyonlar Ligi açılışında City liderlik edecek olan Arteta, aynı zamanda yönetici Pep Guardiola'nın da askıya alınmasının ardından takımın bu sezon en iyi Avrupalı ​​ödülleri almak için daha iyi bir yer olduğunu söyledi.
 
Arteta Salı günü düzenlediği basın toplantısında, "Benim için bu kulüpte dünyanın en iyi oyuncularına sahibiz." Dedi. "Onları her gün eğitimde görüyorum ve onları başkaları için değiştirmeyeceğim çünkü onlar fantastik."
 
Sezon başlangıcından önce Cristiano Ronaldo'yu Juventus'a satan Real, üç yıl üst üste Şampiyonlar Ligi'ni kazandı ancak geçen sene çeyrek final sezonuna düşmesine rağmen bu yıl bahisçilerin favorileri City oldu.
 
Arteta, "Yarışmayı üç kez üst üste kazanan bir takım çıktığında, favorilerin yapılması sürpriz." Diye ekledi. "Cristiano Ronaldo'yu kaybetmiş olsalar bile, tarih ve deneyimleri nedeniyle hala Real Madrid'i ana favoriler haline getirebilirim ama Şampiyonlar Ligi'nin bu sezon oldukça açık olacağını düşünüyorum.
 
“Diğer insanlar, Avrupa'daki en iyi takımlara karşı rekabet etmek için ne kadar istikrarlı olduğumuz ve büyük takımlara karşı nasıl oynadığımızdan dolayı rekabet edeceğimizi düşünüyorlar. Amacımız Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak ve gelişmekte olduğumuzu hissetmektir.”
 
Londra Kulüpten yakın sezonda Arsenal'de koçun işi ile bağlantılı olan İspanyol, Unai Emery'yi Arsene Wenger'ın halefi olarak atadı ve gelecekte yöneticiye adım atmak istediğini söyledi.
 
Arteta, "Şu an futbolda olduğum yerde ayrıcalığım," diye ekledi. “Gelecekte bir gün bir koç olacağım diye sorarsanız cevap muhtemelen evet, ama bu işte olduğum için şanslıyım ve bu kulübün büyümesi için hala çok yer var.”
 
Guardiola, geçtiğimiz sezon Liverpool tarafından kendi çeyrek finalinde aldığı yenilgi sırasında hakem ile berabere gelmek için sahaya çıkmak için bir dokunma yasağı yapıyor, ancak Arteta yöneticinin yokluğunun hissedilmediğinden emin olmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya kararlı.
 
Arteta, "Açıkça (Guardiola), bu oyuna dahil olmamaktan dolayı hayal kırıklığına uğruyor, ancak son maçta bir tepki gösterdi ve UEFA'nın kararına saygı duyuyoruz." Dedi. "Seçemeyeceğimiz bir durum var, ama her şeyin mümkün olduğunca normal olduğundan emin olmak için elimizden geleni yapacağız."
 
Şehir Almanya'nın Hoffenheim ve Ukrayna tarafındaki Shakhtar Donetsk'i de içeren F Grubu'nda çekildi.