Alışveriş sepetiniz boş!

Manchester United Paulo Dybala'yı Fişi Çekmek Biliyordu

07/08/2019 0
Haber Pazar akşamı Manchester United'ın Paulo Dybala'yı imzalama müzakerelerini bitirmeye karar vermesine karar verdiğinde, derhal hayranlarının iyi bir oranını derinden çaresizliğe çekti.
 
Bu, Birleşik taraftarların bu yaz olacağını görmek için çaresiz kaldığının imzasıydı; Gerçek bir heyecan dozuyla gelen Manchester United 18/19 forması.
 
Juventus'ta dört mevsiminde 78 gol atan 25 yaşındaki Dybala, gerçek bir dünya sınıfı yetenek ve Eski Trafford'u süsleyebiliyordu.
 
United'ın aktif olarak takip ettiği bir oyuncu olmamıştı, ancak Juventus, Romelu Lukaku'ya takas etmeye hazır olduklarını önerdiğinde, her ikisi de yaklaşık 80 milyon £ değerinde olduğu için, daha fazlasını öğrenmeye meraklandılar.
 
İlk başta bir anlaşmanın gerçekleşmesi ve United'ın Dybala için istenmeyen Belçikalı grevciyi boşaltabilmesi için gerçek bir şans görünüyordu.
 
United, sahadaki son üçte hala gerçek yaratıcılıktan yoksun olduklarını ve Arjantinli oyun kurucu hazır bir çözüm olacağını biliyordu real madrid forma.
 
Ancak, müzakereler sırasında United, aldıkları süre ve oyuncunun ve çevresinin talep ettiği taleplerde huzursuz hissetmeye başladı.
 
Dybala’nın haftalık 350 bin sterlinlik bir ücret talep ettiği, bunun da United’ın ikinci en yüksek ücretli oyuncusu olmasını sağlayacakken, menajerinin de 13,7 milyon sterlinlik bir ücret talep ettiği bildirildi.
 
Bu kadar cömert ücretler ödemek, haftada yaklaşık 500.000 £ kazanacağı tahmin edilen Alexis Sanchez'in on sekiz ay önce Arsenal'e katıldığından bu yana 45 maçta 5 gol getirdiğini kanıtlamasının başarısını garanti etmiyor.
 
Genel olarak United farklı bir izlenim bıraktı: Dybala, onlara katılmak için fazla istekli değildi, ancak Juventus'ta artık istenmediğinin farkında olarak, özellikle ücret talepleri karşılanabiliyorsa, tahammül eden hareketi yapmaya hazırdı.
 
İlgisiz bir süperstardan korkmak, United'a Angel Di Maria ile yaşadıklarından çok fazla kötü anı getirdi.
 
2014'te Real Madrid'in Şampiyonlar Ligi'ni kazanmasına yardım etmesine rağmen, İspanyol kulübü Arjantinliyi United'a 59.7 milyon £ karşılığında sattı.
 
İlk başta Di Maria harika bir satın alma işlemine baktı, Leicester City'deki engebeli bir hedef oldu, ancak sonbaharda iner düşmez geri çekildi ve Old Trafford'da hiç olmak istemeyen biri gibi oynadı.
 
Tek bir sezonun ardından popüler olmayan Di Maria, yaralı ve hayal kırıklığına uğramış bir United tarafından Paris Saint-Germain'e zararla satıldı.