Alışveriş sepetiniz boş!

Thibaut Courtois önümüzdeki günlerde Chelsea'den ayrılabildi, Ma

06/08/2018 0
Chelsea yöneticisi Maurizio Sarri, kaleciden ayrılmak isterse real madrid forma, bu hafta Thibaut Courtois'in Stamford Bridge'e gitmesine izin vermeye açık olduğunu öne sürdü.
 
Courtois’in temsilcisi Christophe Henrotay, oyuncunun Real Madrid’e İspanya’da yaşayan kızına daha yakın olmak istediğini söyledi. Ancak Sarri, Pazartesi günü Dünya Kupası'ndan ayrılış sonrası geri dönen Belçikalı'nın, Chelsea'nin kendisine bir teklif vermeyi kabul etmeden önce kendi isteklerini şahsen açıklamasını gerektiğini söyledi.
 
Sarri, “Ajanla ilgilenmiyorum” dedi. “Courtois'u duymak istiyorum. Eğer Courtois yarın bana aynısını söylerse (ajan olarak), o zaman oyuncu ile konuşmalıyım elbette. Çünkü sadece çok yüksek seviyede motivasyona sahip oyuncuları istiyorum. ”
 
Courtois'in devredilmesinin diğer koşulu, Chelsea'nin transfer son tarihini Perşembe günü değiştirmeden önce güvenliğini sağlamasıdır. Antonio Conte’nin bu yaz Stamford Bridge’deki ardılı olarak atandığından beri Sarri, Courtois’le ve Dünya Kupası’ndan sonra Eden Hazard ve N’Golo Kanté’nin de aralarında bulunduğu uzun aralar verilen beş oyuncuyla henüz çalışmadı. İtalyan, ekibinin Topluluk Kalkanı'ndaki Manchester City tarafından 2-0'lık bir şekilde dövüldüğünün nedenlerinden biri olduğunu söyledi.
 
Chelsea zayıf ve hasta gibi görünüyordu ve Sarri Chelsea 18/19 forması, Salı günü Lyon'a karşı oynayacağından daha çok antrenman sahasında çalışmaya devam etmeyi tercih ettiğini söyledi. Onun tarzını gömmek için ne kadar zaman alacağını bilmediğini söyledi. “Yani çok zor. Bana bağlı ve oyunculara bağlı. Bazen [diğer kulüplerde] çalışma çok uzun sürdü, bazen değil. ”
 
Pep Guardiola, oyuncularına performanslarından ötürü övgüde bulundu - Bernado Silva’nın ekranını, özellikle "bir başyapıt" olarak nitelendirdi. Ayrıca, 18 yaşındaki orta saha oyuncusu Phil Foden'i de selamladı, ki bu kişi, geçen kasım ayında sadece ilk kez çıkış yapan ilk ekibin tam teşekküllü bir üyesi haline geldiğini söyledi.